Zápis dětí do mateřských škol - Praha 5
3. fáze - přijímací řízení
Počet vypsaných volných míst:619Počet přijatých dětí:534

Tyršova základní škola a mateřská škola Praha 5 - Jinonice, U Tyršovy školy 1/430, příspěvková organizace

Adresa: 
U Tyršovy školy 1/430
PSČ: 
158 00
Část obce:
Praha 5
Telefon: 
235 510 253, 733 728 032
Ředitel: 
Mgr. et. Mgr. Soňa Hasenkopfová
Počet volných míst:
30
Adresa poskytování vzdělání: 
U Tyršovy školy 2/634

Informace školy

     Mateřská škola je postavena na okraji místní části Jinonice, která je součástí MČ Prahy 5. Je umístěna v zahradě lemované vzrostlými stromy, takže i když je nedaleko frekventované Radlické ulice, hluk a nečistoty z ní zasahují do areálu MŠ jen nepatrně.

Od června 2007 používá mateřská škola novou budovu. Budova MŠ je dřevostavba kombinovaná se zděnou částí, ve které je umístěna výdejna jídla a provozní sektor. Celá jižní strana budovy je prosklená, takže ve třídách je dostatek přímého světla.

Mateřská škola je určena dětem předškolního věku zpravidla od 3 let. Od 1.9.2013 má čtyři třídy s  kapacitou 104 dětí, rozdělených do 4 homogenních tříd. Tři třídy jsou v budově MŠ s max. počtem 28 dětí na třídu. Čtvrtá třída pro nejstarší děti a děti s odkladem školní docházky má kapacitu 20 dětí a je umístěna v budově ZŠ.

Budova mateřské školy i třída v základní škole má bezbariérový přístup. Vnitřní vybavení také splňuje požadavky na předškolní vzdělávání dětí se specifickými pohybovými potřebami.

 

Okolí mateřské školy je plné zeleně, v blízkosti je dětské hřiště a stráň, která je dětmi v zimě využívána k zimním sportům. Nedaleko se nachází Prokopské údolí, které je častým cílem našich vycházek.